چگونه برنج را روی اجاق بپزیم

شایعات حاکی از آن است که برای پختن برنج نرم و لطیف در خانه به یک پلوپز یا یک قابلمه فوری نیاز دارید. پختن برنج روی اجاق گاز سریع و آسان است و اگر این کار را درست انجام دهید، هر بار کار می کند. در ادامه نحو پخت برنج کمتر از 30 دقیقه را برای شما شرح می دهم. همه ی ما می دانیم که برنج سبک، پف دار و اصلاً صمغی نمی شود. بنابراین از وسایل فانتزی صرف نظر کنید و یک قابلمه درب دار بردارید و یک دیگ بخارپز از برنج کامل فقط نیم ساعت فاصله دارد.

این روش ها برای طرز پخت برنج با برنج سفید دانه کوتاه، متوسط یا بلند مانند یاس یا باسماتی کار می کنند. توجه: آنها برای برنج قهوه ای کار نمی کنند! اگر برنج قهوه ای همان چیزی است که در دست دارید، به این پست بروید تا طرز پخت آن را بیاموزید.

 

گزینه 1: بخارپز کردن

ابتدا برنج را آبکشی کنید. این مرحله را نادیده نگیرید نشاسته‌هایی را که باعث جمع شدن برنج قهوه ای هاشمی می‌شوند را از بین می‌برد، بنابراین برای پخت برنج نرم و پف‌دار بسیار مهم است. برنج را به یک صافی مشبک روی یک کاسه بزرگ اضافه کنید و بشویید تا آب داخل کاسه شفاف شود.

سپس نسبت آب به برنج مناسب را اندازه گیری کنید. به ازای هر فنجان برنج نپخته، 1 1/2 فنجان آب و 1 قاشق چایخوری روغن زیتون را اندازه بگیرید. (از 1 فنجان برنج خشک حدود 3 فنجان پخته شده حاصل می شود.) برنج، روغن و آب را در یک قابلمه متوسط ​​مخلوط کرده و هم بزنید تا مخلوط شوند. روی حرارت زیاد به جوش بیاورید.

بعد، بجوشانید. وقتی آب شروع به جوشیدن کرد، در قابلمه را با درب محکم بپوشانید و حرارت را کم کنید. 15 دقیقه بجوشانید.

در آخر اجازه دهید بخار شود. شعله را خاموش کنید و اجازه دهید در قابلمه به مدت 10 دقیقه بماند. درب آن را بردارید و برنج را با چنگال پف کنید. خودشه!

گزینه 2: روش پاستا

ابتدا برنج را آبکشی کنید. برای این روش، برنج را به یک صافی مشبک اضافه کنید و آن را زیر آب جاری خنک بشویید. برخلاف روش بخارپزی، شستشوی سریع در اینجا خوب است.

بعد آن را بجوشانید. برنج را در قابلمه ای که تا نیمه با آب خنک پر شده است، اضافه کنید و تایمر را برای 15 دقیقه تنظیم کنید. آب را به جوش بیاورید و وقتی تایمر خاموش شد برنج را تست کنید که آماده است.

در نهایت آن را دوباره آبکشی کنید. وقتی برنج نرم شد، قابلمه را آبکش کنید و برنج آبکش شده را زیر آب سرد بشویید. در این روش، این شستشوی دوم همان چیزی است که نمی خواهید از آن بگذرید. نشاسته هایی را که باعث جمع شدن برنج می شود را از بین می برد. برنج آبکش شده را برای چند دقیقه در صافی کنار بگذارید تا خشک شود. سپس، لذت ببرید!

پیشنهادات سرو برنج

برنج در غذاهای آسیایی، دستور العمل های مکزیکی و موارد دیگر در خانه وجود دارد، بنابراین غیرممکن است که راه های جدید استفاده از آن تمام شود. آن را به تنهایی به عنوان غذای جانبی سرو کنید، یا روی آن را با لیموترش و گشنیز بپوشانید تا برنج قهوه ای لیمو ترش درست شود.

برنج قهوه ای طارم

آن را درون یک سرخ شده بریزید، یا از آن به عنوان پایه یک کاسه غلات سالم استفاده کنید. آن را در هر یک از این دستور العمل ها امتحان کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما