چرخه زندگی برنج

شما ممکن است برنج را در کیسه ای از خواربار فروشی بخرید، اما به این ترتیب از روی زمین بیرون نمی آید. کاشت برنج یک علم دقیق است که شامل فناوری تخصصی و همچنین تجهیزات و روش‌های منحصر به فرد کاشت و برداشت است. کارخانه‌های برنج‌ سازی ایالات متحده از پیشرفته‌ترین کارخانه‌های جهان هستند که دارای تجهیزات تخصصی برای آسیاب، دسته‌بندی و بسته‌بندی برنج هستند.

صنعت برنج قهوای ایرانی یا ایالات متحده به عنوان یک تامین کننده مبتکر، پیشرفته، سازگار با محیط زیست و قابل اعتماد برای برنج با کیفیت بالا، هم در ایالات متحده و هم در سراسر جهان شناخته می شود.

آماده سازی و کاشت مزرعه:

کشت برنج نسبت به سایر غلات متفاوت است زیرا گیاهی نیمه آبزی است که برای رشد به آبیاری مداوم در تمام فصل نیاز دارد. خاک‌های رسی سنگین و لوم سیلتی که اغلب برای سایر محصولات مناسب نیستند، آب را به خوبی حفظ می‌کنند و برای برنج مناسب هستند.

قبل از کاشت، کشاورزان زمین را با استفاده از GPS دقیق و تجهیزات خاکبرداری با هدایت لیزری برای ایجاد درجه و شیب یکنواخت در مزارع آماده می کنند که باعث کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری می شود.

بسته به منطقه تولید، کاشت از اواخر زمستان تا اوایل بهار آغاز می شود. کشاورزان از فناوری مدرن برای کاشت بذر، چه با هواپیما یا با مته غلات استفاده می کنند.

آبیاری و رشد:

بوته های برنج قهوای پاکستانی به طور متوسط ​​120 روز پس از کاشت به ارتفاع 30 الی 40 سانت رشد می کنند. در طول این مدت، کشاورزان مزارع برنج را با استفاده از روشی که به بهترین وجه مناسب آن مزرعه یا مزرعه است آبیاری می کنند. روش آبیاری سنتی به این صورت است که سیل‌های خاکی ایجاد می‌کنند که از خط زمین پیروی می‌کنند و مزرعه را با آبیاری حدود دو تا چهار اینچ پر می‌کنند که در طول فصل رشد حفظ می‌شود. مزارع پر آب از فرسایش خاک جلوگیری می کند، منجر به بهبود کیفیت آب و همچنین سایر مزایای زیست محیطی مانند ایجاد زیستگاه می شود.

کشاورزان همچنین می‌توانند مزارع خود را با لوله‌های پلی‌تیوب، با استفاده از سوراخ‌هایی که دقیقاً سوراخ‌ شده است آبیاری کنند تا بتوانند آب را به طور یکنواخت و مؤثر در سراسر مزرعه اعمال کنند. حتی روش‌های آبیاری وجود دارد که به کشاورز اجازه می‌دهد تا برنج را مانند سایر محصولات به‌صورت ردیفی بکارد و به‌جای حفظ یک لایه آب، در طول فصل رشد به‌صورت دوره‌ای آب مصرف کند. کشاورزان با استفاده از روش‌های آبیاری متناسب با عملیات منحصر به‌فردشان، به نوآوری راه‌هایی برای صرفه‌جویی در آب و زمان ادامه می‌دهند.

در اواسط تا اواخر تابستان، گیاه برنج شروع به نشان دادن علائم بلوغ می کند و دانه ها به صورت خوشه های بلند در بالای گیاه ظاهر می شوند.

خواص برنج قهوه ای

محصول:

وقتی برنج بالغ شد، آب از مزارع تخلیه می‌شود و کمباین‌های پیچیده برنج را می‌برند و دانه را از ساقه جدا می‌کنند. دانه‌های برداشت‌شده به تأسیسات خشک‌ کنی برده می‌شوند، جایی که از هوای گرم اجباری استفاده می‌کنند تا به تدریج میزان رطوبت را تا سطحی که برای ذخیره‌سازی مناسب‌تر است، قبل از حرکت برنج به سمت فرآیند آسیاب کاهش دهند.

محصول، زیستگاه و زیستگاه حیات وحش:

پس از برداشت، کشاورزان سیل کم عمقی را در مزارع برنج خود قرار دادند. مزارع برنج پرآب زمستانی، زیستگاه های حیاتی حیات وحش را با تامین غذا و جست و جوی علوفه برای پرندگان مهاجر و زمستان گذران بهبود می بخشد. این پرندگان با کمک به افزایش مواد مغذی خاک، تجزیه کاه، کاهش فشار علف‌های هرز و حشرات و ارائه سایر مزایای مهم زراعی، لطف خود را برمی‌گردانند.

در مناطقی که برنج در ایالات متحده کشت می شود، کشاورزی برنج 35 درصد از منابع غذایی موجود را برای پرندگان آبزی مهاجر و زمستان گذران فراهم می کند.

آسیاب و ذخیره سازی:

مرحله نهایی در کشت برنج آسیاب کردن است، فرآیندی مکانیزه که کارخانه های آمریکایی آن را کامل کرده اند.

در آسیاب، “برنج خشن” برداشت شده از ماشین‌های شلر عبور می‌کند تا پوسته‌های غیرخوراکی آن جدا شود. این فرآیند برنج قهوه‌ای را به دست می‌آورد که لایه‌های سبوس اطراف هسته آن هنوز دست نخورده است. برنج قهوه‌ای را می‌توان به همان صورت که هست یا بیشتر توسط ماشین‌هایی آسیاب کرد. دانه‌ها تحت فشار کنار هم قرار می‌گیرند. این ساییدگی لایه سبوس را از بین می‌برد و دانه‌های کامل سفید یا «صیقل‌ شده» برنج تولید می‌کند. در نهایت، برنج سفید با پوشش نازکی از ویتامین‌ها غنی می‌شود و پخت برنج قهوای را راحت کرده و جایگزین برخی از مواد مغذی از دست رفته در طی آسیاب شود.

غذا با برنج قهوه ای

فناوری به صنعت برنج کشور این امکان را داده است که به طور مداوم برنج با کیفیتی بی نظیر تولید کند. به عنوان مثال، بسیاری از کارخانه‌های برنج در سراسر ایران از مرتب‌ کننده‌های لیزری استفاده می‌کنند که به دنبال هسته‌های شکسته، تغییر رنگ یا نابالغ می‌گردند و در طول فرآوری آن‌ها را از کل هسته‌های برنج جدا می‌کنند. این امر ثبات ظاهر و اندازه را تضمین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما