نحوه درست کردن برنج ساده

در اینجا نحوه درست کردن برنج ساده به ساده‌ ترین روش آمده است، و هنگامی که تمام مراحل ( آب‌کشی، دم کردن، پف کردن و استراحت) را انجام دادید، می‌ توانید با تطبیق یک یا چند مرحله از این مراحل، تنوع بی‌ نهایت و خوشمزه ایجاد کنید.

برنج را در ظرفی بریزید و آن را با آب سرد پر کنید. دانه ها را با انگشتان خود بچرخانید. آب نشاسته‌ای را خارج کنید و این کار را تکرار کنید تا آب تقریباً شفاف شود.

برنج و آب را در یک قابلمه ترکیب کنید: برای اکثر برنج های دانه بلند و متوسط، 1 فنجان برنج و 1/3 فنجان آب را با هم جفت کنید. برای برنج دانه کوتاه از 1 فنجان برنج و 1 فنجان آب استفاده کنید. برای اکثر برنج های قهوه ای، 1 فنجان برنج و 1 3/4 فنجان آب را با هم ترکیب کنید. برنج و آب نباید بیشتر از نصف دو طرف قابلمه شما بیاید. حجم مخلوط با پختن دو برابر می شود.

آب را روی حرارت متوسط ​​رو به بالا به جوش بیاورید. تمام سطح آب باید با حباب های بزرگ و ثابت بشکند. به محض اینکه آب به جوش آمد، آن را با کاردک یا قاشق چوبی به شدت هم بزنید و مطمئن شوید که دانه های ته دیگ را بتراشید. روی آن را با یک درب بپوشانید و حرارت را کم کنید.

برنج دانه بلند و متوسط و برنج قهوه ای پاکستانی ​​را به مدت 15 دقیقه بپزید. انواع دانه کوتاه به مدت 20 دقیقه و برنج قهوه ای به مدت 30 دقیقه زمان لازم دارد.

وقتی زمان تعیین شده گذشت، یا وقتی صدای تغییری شنیدید، اگر با دقت گوش دهید، متوجه خواهید شد که صدا ها به آرامی از دم کردن حباب دار به نوعی بال زدن بخار تبدیل می شوند. حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید برنج حدود 10 دقیقه استراحت کند. تا 15 دقیقه قبل از سرو کمی خنک تر شود.

نکته:

برای پختن در فر، برنج قهوه ای تازه  را روی اجاق به جوش آورید، هم بزنید، روی آن را ببندید و در فر 350 درجه قرار دهید تا بپزد (حدود 17 دقیقه برای اکثر برنج های سفید). به مدت 10 دقیقه در دمای اتاق استراحت دهید.

غذا با برنج قهوه ای

برای پختن در مولتی پز، برنج را آبکشی کنید و با فشار زیاد بپزید (حدود 3 دقیقه برای برنج دانه کوتاه، 8 دقیقه برای برنج دانه بلند، 22 دقیقه برای برنج قهوه ای). اجاق گاز را بعد از کم شدن فشار طبیعی باز کنید، سپس روی قابلمه را با حوله ظرف و بشقاب بپوشانید و بگذارید 10 دقیقه بماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما