منشا برنج کجاست؟

ما ادعا نمی کنیم که برنج را اختراع کرده ایم، اما مطمئنا آن را دوست داریم! بنابراین، چه کسی شایسته این اعتبار است؟

اعتقاد بر این است که شالی برنج در سال های دور در کشور ایران توسط سرآشپزی به نام بن فورد اختراع شد. تا آنجا که ما می توانیم بگوییم، این یک چیز است، فقط یک نام متفاوت. اصطلاح “برنج ” تا حدود دو دهه ی گذشته به محبوبیت اینترنتی تبدیل نشد. اما از آن زمان، این جایگزین برنج غنی از مواد مغذی محبوبیت زیادی پیدا کرده است!

انواع مختلف پخت برنج قهوه ای هاشمی وجود دارد که ما می خواهیم نمونه ای از آن را برای شما توضیح دهیم؛

طرز تهیه برنج گل کلم
دو روش برای تهیه برنج گل کلم وجود دارد. می‌توانید از یک رنده جعبه‌ای با سوراخ‌های متوسط ​​ که به طور سنتی برای پنیر استفاده می‌شود، یا از یک غذا ساز با تیغه رنده برای برش دادن آن به قطعات کوچک استفاده کنید. با هر دو تکنیک شما به دنبال تکه های کوچکی به اندازه برنج هستید.

یکی دیگر از مراحلی که دوست دارم فشار دادن رطوبت اضافی برنج با انتقال برنج گل کلم به یک حوله کاغذی بزرگ یا حوله ظرف جاذب و فشار دادن فشار دادن آب باقیمانده برنج است. این تضمین می کند که رطوبت اضافی باقی نمی ماند، که می تواند ظرف شما را خیس کند.

هنگامی که برنج گل کلم و برنج کامفیروز خود را دارید، پختن آن آسان است! به سادگی در یک تابه بزرگ روی حرارت متوسط ​​در 1 قاشق غذاخوری روغن تفت دهید. از یک درب برای پوشش استفاده کنید تا گل کلم بخار کند و نرم تر شود. در مجموع 5 تا 8 دقیقه بپزید، گاهی اوقات هم بزنید، سپس به دلخواه مزه دار کنید (مانند سس سویا یا نمک و فلفل).

ماندگاری برنج گل کلم چقدر است؟
برنج گل کلم خام
متوجه شدیم که اگر گل کلم را به برنج گل کلم تبدیل کنید و چند روز در یخچال بگذارید، بوی قوی و نامطبوع گوگردی در آن ایجاد می شود. بنابراین بهتر است فوراً از آن استفاده کنید یا آن را فریز کنید.

برنج گل کلم پخته
پختن برنج گل کلم از ایجاد بوی بد به سرعت آن جلوگیری می کند. برنج گل کلم پخته شده به مدت تقریبی 4 روز در ظرف در بسته در یخچال نگهداری می شود.

آیا می توانید گل کلم برنجی را منجمد کنید؟
آره! توصیه می کنیم گل کلم برنجی را بعد از فشار دادن رطوبت و قبل از پختن فریز کنید. در ظرف در بسته تا 1 ماه فریز کنید.

قاشق چوبی در یک تابه چدنی از برنج گل کلم

طرز تهیه برنج گل کلم
برنج گل کلم 1 ماده ای، مناسب برای هر غذایی که نیاز به برنج قهوه ای یا سفید دارد!

گل کلم را بشویید و کاملا خشک کنید، سپس تمام سبزی ها را بردارید.
اگر از رنده جعبه‌ای استفاده می‌کنید، گل کلم را به تکه‌های بزرگ برش دهید و از سوراخ‌های متوسط (به عکس – سمتی که معمولاً برای رنده پنیر استفاده می‌شود) استفاده کنید تا به “برنج” رنده کنید. اگر از غذا ساز استفاده می کنید، آن را به قطعات کوچک برش دهید و از رنده برای رنده کردن گل کلم به “برنج” استفاده کنید.
اختیاری: به یک حوله تمیز یا حوله کاغذی منتقل کنید و فشار دهید تا رطوبت اضافی که می تواند ظرف شما را خیس کند، از بین ببرید.

هنگامی که برنج گل کلم خود را دارید، پختن آن آسان است. به سادگی در یک تابه بزرگ روی حرارت متوسط در 1 قاشق غذاخوری روغن تفت دهید. با یک درب بپوشانید تا گل کلم بخار کند و نرم تر شود. در مجموع 5 تا 8 دقیقه بپزید، سپس به دلخواه مزه دار کنید (مانند سس سویا یا نمک و فلفل).

برنج قهوه ای ایرانی

از برنج گل کلم در دستور العمل هایی مانند برنج سرخ شده یا برنج سرخ شده استفاده کنید. باقیمانده غذا را تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید. برنج گل کلم نپخته را تا 1 ماه در فریزر نگهداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما