فواید برنج قهوه ای در پخت غذا

اگر شما هم مثل من طرفدار برنج هستید و نمی توانید برنج را سیر کنید، بهتر است از برنج قهوه ای در چرخش وعده های غذایی خود استفاده کنید. برنج سفید قطعا رایج‌تر است، اما برنج قهوه‌ای طعمی خاکی‌تر می‌دهد و بافت آن کمی جویدنی‌تر است.

برنج قهوه ای تازه

مهمتر از همه، برنج قهوه ای ایرانی کامل سالم منبع غنی تری از فیبر غذایی در مقایسه با برنج سفید است، بنابراین افزودن آن به رژیم غذایی شما قطعا مصرف فیبر شما را افزایش می دهد، که همیشه برای کمک به یبوست مفید است و امروزه  به دلیل فواید خوب برنج، تجارت برنج افزایش یافته.

در این مطلب می خواهیم شما را با فواید برنج قهوه ای آشنا کنیم؛

آیا برنج قهوه ای سالم است؟

در مقایسه با برنج سفید، برنج قهوه ای دارای شاخص گلیسمی پایین تری است، به این معنی که قند خون شما را کندتر از همتای سفید خود افزایش می دهد. برای کسانی که دیابت یا مقاومت به انسولین دارند، انتخاب قهوه ای به جای سفید (در مقادیر مساوی) انتخاب سالم تری خواهد بود.

برنج چمپا اصل

طرز پخت برنج قهوه ای

بهترین چیز در مورد برنج و سبوس برنج قهوه ای  این است که به سرعت پخته می شود! حتی می توانید کیسه های برنج قهوه ای آماده با قابلیت مایکروویو را بخرید که در 90 ثانیه آماده می شوند. اگر برنج قهوه‌ای را روی اجاق می‌پزید، باید دستورالعمل‌های روی جعبه برنج خود را دنبال کنید، اما بیشتر برنج قهوه‌ای در 45 دقیقه یا کمتر پخته می‌شود. برای هر یک فنجان برنج قهوه ای حدود 6 فنجان آب استفاده کنید. همچنین، خیس کردن برنج قبل از پختن می‌تواند زمان پخت را تسریع کند و همچنین به حذف فیتیک اسید که در دانه‌ها وجود دارد و هضم آن را آسان‌تر می‌کند، کمک می‌کند.

با برنج قهوه ای چه کنیم؟

برنج قهوه ای را می توان مانند برنج سفید معمولی شما استفاده کرد، و برخی از دستور العمل های خوشمزه با برنج قهوه ای شامل میان وعده هایی مانند کیک برنج قهوه ای، یا سالادهایی مانند سالاد برنج کابوی، یا سالاد لیمو و لوبیا برنج قهوه ای گشنیز است.

بهترین دستور العمل های برنج قهوه ای:

همچنین می توانید غذاهای مقوی با الهام از مکزیک مانند کاسه بوریتوی برنج قهوه ای و برنج قهوه ای با لوبیا سیاه و ذرت، یا دستور العمل های ژاپنی مانند سوشی برنج قهوه ای خوزستان گیاهی و توپ های سوشی برنج قهوه ای درست کنید. برنج قهوه ای را می توان در سوپ هایی مانند سوپ برنج قهوه ای عدس یا حتی در دسرهایی مانند پودینگ برنج قهوه ای خامه ای استفاده کرد.

در این سایت مورد نظر بهترین دستور العمل های برنج قهوه ای برای دوست داشتن این دانه سالم آورده شده است. در میان آنها مرور کنید، مطمئن شوید که موارد دلخواه خود را سنجاق کرده اید و آماده شوید تا آن پلوپز را خاموش کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما