فروش برنج ایرانی در بازار با قیمتی باورنکردنی

چه در فروش برنج ایرانی،چه درهنگام خرید برنج ایرانی اگر دقت نکنید؛ برنج‌های مخلوط به اسم برنج ایرانی یک‌دست را به خانه خواهید برد. راه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان برنج مرغوب و با کیفیتی را انتخاب کرد.

نکته ای که همیشه باید توجه داشته باشید این است که برنج کهنه بهتر از برنج نو است برای همین برنج‌های قدیمی گران‌تر از برنج‌های محصول امسال هستند. علت این مساله نیز این است که برنج هم،مانند هردانه دیگری در ابتدا مقداری آب دارد که پس از برداشت و خشک کردن آن، آب درونش تبخیر می‌شود.

فروش برنج ایرانی در بازار با قیمتی باورنکردنی

آشنایی با ویژگی های برنج درجه یک

آشنایی با ویژگی های برنج درجه یک وقتی دانه برنج خشک، سفت و فشرده سوزنی باشد هنگام پختن به خود آب جذب می‌کند و حجمش اضافه می‌شود و به اصطلاح ری می‌کند و در زمان دم‌کشیدن قد می‌کشد اما برنجی‌که امسال برداشت شده به‌خاطر اینکه در انبار نمانده و هنوز مقداری رطوبت در دانه‌های برنج وجود دارد، حین پخت به خوبی ری نمی‌‌کند.

یک تفاوت برنج خارجی با ایرانی تیره بودن آن قبل از پخت برنج هست. برنج خوب و با کیفیت علاوه بر داشتن همه این ویژگی‌ها، طعم نسبتا شیرینی‌ دارد و نشاسته‌اش هم زیاد است.از یک پیمانه برنج ری‌دار خوب حدود ۳ پیمانه چلو درمی‌آید. برای همین است که صرف با خرید برنج کهنه است و طبیعتا نتیجه‌ای نیز که از آن حاصل می‌شود، بهتر است.

ولی تشخیص دادن این‌که چه برنجی مرغوب است، خودش تخصص می‌خواهد ولی یک اصل کلی می‌گوید برنج اعلای انباری، خشک، باریک، سخت و نیمه بلوری است و زیردندان به آسانی خرد نمی‌شود. پس هنگام خرید برنج ایرانی چند دانه از آن را زیر دندان له کنید و وقتی این کار با سختی انجام شد، معلوم است که برنج نو نیست.

مرکز خرید برنج ایرانی درجه یک

مرکز خرید برنج ایرانی درجه یک برنج مرغوب باید یکدست با ضیافت باشد نه مخلوطی از دانه های چاق و لاغر، زرد و سفید، کوتاه و بلند یا ریز و درشت.هر چه دانه های شکسته یا در اصطلاح “نیم‌دانه” بیشتر باشد، کیفیت کمتری دارد. بیشتر برنج‌های موجود در بازار دانه‌های شکسته یا به اصطلاح نیم‌دانه دارند که پس از پخت بر کیفیت برنج اثر می‌گذارند. چند وقتی است که با ورود برنج های خارجی در کشور و داشتن قیمت مناسب این برنج ها کم کم راه فریب را برای افراد سودجو باز کرده ,به صورتی که بسیاری از افراد آشنایی کامل و شناخت از برنج ایرانی ندارند و افراد سودجو چه به دروغ برنج خارجی را بعنوان برنج ایرانی معرفی می کنند.

یا اینکه آن را با برنج ایرانی مخلوط می کنند.ونیز برخی از افراد به ظاهر کاسب ارقام برنج پرمحصول ایرانی را که از نظر قیمت از ارقام برنج کم محصول نظیر هاشمی ارزانتراند مخلوط می کنند وبا قیمت بالا عرضه می کنند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما